Industrial solutions

Jard Creative zainwestował w maszynę z programu LFP Refurbish.

W ostatnich, niezwykle trudnych nie tylko dla branży poligraficznych czasach, pytanie czy warto zainwestować w sprzęt z rynku wtórnego zadawane jest coraz częściej. Okazuje się, że zakup używanego urządzenia może okazać się idealnym rozwiązaniem nie tylko dla firm dopiero rozpoczynających swoją przygodę z rynkiem poligrafii, lecz także dla tych, którzy świetnie prosperują w branży od lat. Przykładem tego typu działań, które zakończyły się pełnym sukcesem, jest długoletnia współpraca LFP Industrial Solutions z drukarnią wielkoformatową Jard Creative.

Mieszcząca się w Łańcucie drukarnia Jard Creative powstała w 1997 roku i od tamtego czasu może poszczycić się bogatym doświadczeniem na krajowym i międzynarodowym rynku związanym z zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną reklamą wizualną. To właśnie w tym segmencie firma oferuje kompleksową realizację projektów związanych nie tylko z drukiem wielkoformatowym. Jard Creative to przede wszystkim wszechstronność i kompleksowość – oprócz druku solwentowego, sublimacyjnego oraz druku UV zarówno na płytach, jak i materiałach rolowych, drukarnia realizuje przeróżne kampanie marketingowe związane z witrynami sklepowymi, plakatami tekstylnymi i bannerami oraz projektowaniem i tworzeniem przeróżnych instalacji – form przestrzennych, ekspozytorów oraz akcesoriów. Jednym z najważniejszych czynników wyróżniających Jard Creative spośród innych jest imponujące zaplecze techniczne oraz szeroki zakres wykorzystywanych materiałów. Na ponad 4200 m2 powierzchni produkcyjnej mieści się nowoczesny park maszynowy wraz z działem kreatywnym, technologicznym, produkcją wraz z działem przygotowania druku, a także działami produkcji lekkiej, ciężkiej, obróbki płyt, profili, pleksi oraz profili aluminiowych.

Czwarta maszyna drukująca Durst w Jard Creative.

Co skłoniło Jard Creative do nabycia czwartego urządzenia marki Durst w trakcie pandemii? „Nasza drukarniaposiada już trzy maszyny Durst – są to modele RHO 312R, RHO P10 250 oraz Rhotex 325. Na początku okresu covidowego nastąpił spadek produkcji i musieliśmy się nieco przeorganizować. Jednak już od zeszłego roku, kiedy galerie handlowe znowu zostały otwarte nasza produkcja znacząco wzrosła. Dlatego też podjęliśmy decyzję o usprawnieniu działu druku na płasko poprzez zakup używanej maszyny” – mówi Wojciech Dudek, Key Account Manager w Jard Creative. Dlaczego tym razem drukarnia wielkoformatowa zdecydowała się na zakup maszyny z programu Refurbish oferowanego przez LFP Industrial Solutions?
„Liczba zleceń wzrosła, dlatego zależało nam, aby urządzenie jak najszybciej pojawiło się w naszym parku maszynowym. Tak jak wspominałem, posiadamy już trzy maszyny marki Durst, z których jesteśmy bardzo zadowoleni i wiedzieliśmy, że nie będziemy szukać innych rozwiązań. Tym razem zdecydowaliśmy się na 7-kolorowe urządzenie Durst P10 250HS, które jest nowszym modelem i jest o wiele szybsze. Maszyna przyjechała do nas z zagranicy i jest w świetnym stanie. Trafiła nam się idealna okazja, zwłaszcza że na rynku międzynarodowym nie znajdziemy zbyt wiele używanych maszyn marki Durst.”

LFP Refurbish – rozwiązania dla wielu drukarń.  

Sytuacja pandemiczna zedecydowanie wpłynęła na rynek reklamowy powodując roszady wśród firm realizujących druk. Jedne drukarnie uległy zamknięciu, inne się połączyły, a w jeszcze innych zwiększyła się sprzedaż o nowe kierunki. Jak jednak zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie produkcyjne, jeśli wydłużyłsię czas oczkiwania na nowe urządzenia poligraficzne? Tutaj, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, firma LFP Industrial Solutions oferuje Program Refurbish, którego niewątpliwą zaletą jest szybkośc dostarczenia sprzętu dostępnego w danym momencie.
Czas także okazał się decydującym elementem procesu zakupowego nowego urządzenia Durst w drukarni wielkoformatowej Jard Creative. Jak komentuje Wojciech Dudek: „Okres, w trakcie którego maszyna używana może pojawić się w parku maszynowym, zależy głównie od decyzji zakupowej, którą należy podjąć błyskawicznie. Od momentu ogłoszenia o dostępności maszyny na rynku wtórnym, szybko, na całym świecie wzrasta liczba chętnych na jej zakup. Dlatego też czas gra tutaj istotną rolę. Przy podjęciu decyzji otrzymaliśmy ogromne wsparcie ze strony naszego dostawcy. Dzięki swojej wiedzy, zarekomendowana maszyna faktycznie okazała się godna polecenia. Od momentu podjęcia decyzji o zakupie, urządzenie bardzo szybko znalazło się w naszym parku maszynowym, następnie firma LFP industrial Solutions dokonała generalnego serwisu i instalacji urządzenia. Cenimy sobie elastyczność działania całego serwisu firmy. Kompetencja i szybka reakcja w dotychczasowym działaniu sprawia, że darzymy ich ogromnym zaufaniem. Dlatego oczywistą rzeczą był dla nas wybór firmy LFP Industrial Solutions jako dostawcy kolejnego urządzenia marki Durst, z którego jesteśmy w 100% usatysfakcjonowani.

Używane maszyny to także idealne rozwiazanie dla firm, które nigdy nie miały do czynienia z urządzeniami marki Durst, a chciałyby się z nimi zapoznać przekonując się o ich możliwościach. Mają także znaczenie w przypadku firm posiadających mniejsze budżety, ale które zamierzają się rozwijać, planują produkcję na większą skalę i gotowe są zainwestować w przemysłowe rozwiązania. Zakup tego typu sprzętu oferuje tańszą możliwość przetestowania technologii, co może okazać się pomocne w przyszłości, podczas podejmowania decyzji o zakupie zupełnie nowej maszyny. Urządzenia z rynku wtórnego sprawdzą się też w przypadku firm, które dotychczas operowały w jednym segmencie rynku i zastanawiają się nad rozszerzeniem spektrum swojej działalności dywersyfikując ofertę produktową.
Jak dodaje Wojciech Kazimierczak, Manger Programu LFP Refurbish: „Dostępność maszyn używanych cały czas się zmienia. Zachęcam do kontaktu bezpośredniego, warto także śledzić nasz profil: @lfprefurbish na social mediach, aby być na bieżąco”.

Subscribe to our newsletter