Industrial solutions

Nowa maszyna z serii Delta SPC 130 FlexLine Eco+.

Podczas ostatniego spotkania SPC Open House, firma Koenig & Bauer Durst zaprezentowała nową maszynę cyfrową Delta SPC 130 FlexLine Eco+. Model ten oferuje producentom opakowań tektury falistej nowe możliwości w zakresie cyfrowej produkcji.

Delta SPC 130 FlexLine Eco+, wykorzystująca tusze na bazie wody, bezpieczne dla żywności i przyjazne dla środowiska, będzie oferować imponujący stosunek ceny do wydajności dla przetwórców wykorzystujących arkusze tektury w rozmiarach od 1,3m do 2,8 metra. Najnowszy model, który jest już w sprzedaży będzie można w pełni zautomatyzować. Bazując na sprawdzonej na rynku serii Delta SPC 130 FlexLine, nowa maszyna, zawierająca kompaktowy system suszenia będzie adresowana do przetwórców z wolumenami od 4 do 8 milionów m2 rocznie.

Ponad 60 gości, przybyłych na majowy event SPC Open House w Lienz miało także okazję zapoznać się z rozwiązaniem Dynamic Nozzle Management (DNM). To nowo wprowadzone narzędzie zwiększa produktywność poprzez znaczne ograniczenie potrzeby konserwacji głowic drukujących w całym portfolio produktów Delta SPC 130.

DNM stanie się częścią standardowego pakietu dla portfolio Delta SPC 130, w tym nowego modelu Eco+ i jeszcze bardziej zredukuje cykle konserwacji, cieszących się uznaniem w branży, trwałych głowic drukujących Koenig & Bauer Durst. Narzędzie identyfikuje zatkanie dysz, a ponad to może być zaprogramowane do zarządzania poziomem atramentu wyrzucanego z głowicy. Zapewnia to utrzymanie wysokiej jakości produkcji przez cały czas.

Efektywność i jakość bez żadnych kompromisów.

Matthias Krautgasser, menedżer produktu Delta SPC 130 w Koenig & Bauer Durst, powiedział: „Wdrożyliśmy już nasz zautomatyzowany system czyszczenia bezdotykowego — DNM jeszcze bardziej zwiększy czas sprawności i wydajności naszej linii produktów Delta SPC 130. To kolejne narzędzie oferowane z naszego pakietu zaawansowanych technologii, które doda naszym klientom jeszcze więcej pewności w tych trudnych czasach.“ DNM będzie montowany we wszystkich nowych produktach, uwzględniając także model Delta SPC 130 FlexLine Eco+, który będzie dostępny od przyszłego roku. Można go również zaktualizować w istniejących maszynach znajdujących się u klientów.

Jak dodaje Matthias Krautgasser: „U wielu konwerterów tektury falistej z którymi prowadzimy rozmowy, produkcja jest na poziomie od 4 do 8 milionów m2 rocznie, tak więc nowy Koenig & Bauer Durst Delta SPC 130 Eco+ będzie dla nich idealny tym bardziej, że będzie istniała opcja późniejszego upgrade do SPC 130 FlexLine Automatic.”

Robert Stabler, dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Durst dodaje: „Niedobory surowców, presja kosztowa i strategie ograniczania ksztów są nadal ważnymi priorytetami dla klientów. Jesteśmy przekonani, że nasze kompletne portfolio produktów, w tym niezawodny, nowy model Eco+ firmy Koenig & Bauer Durst, zgodny z wymogami i opłacalnością sprosta szybko zmieniającym się wymaganiom rynkowym. Z dyskusji podczas naszego Dnia Otwartego SPC jasno wynikało, że przetwórcy w coraz większym stopniu muszą mieć możliwości i kompetencje, aby masowo dostosowywać się do potrzeb bez żadnych kompromisów w zakresie jakości, a wszystko to przy efektywnym całkowitym koszcie posiadania, który zapewniamy”.

Subscribe to our newsletter