Industrial solutions

Premiera nowego, kompaktowego systemu do cięcia Elitron SPARK

Firma Elitron nie przestaje zaskakiwać. Podczas targów Viscom Italia odbędzie się premiera nowego wielofunkcyjnego rozwiązania z rodziny Elitron SPARK. Dodatkowo wspomnane wydarzenie będzie doskonałą okazją do świętowania zdobytej niedawno nagrody Printing United Alliance Pinnacle Award za chronione patentem narzedzie do cięcia DL 45. 

Nowy, innowacyjny SPARK o kompakotowej powierzchni roboczej 1600 x 800mm idealnie sprawdza się przy prototypowaniu czy w firmach, które mają zapotrzebowanie na obróbkę w niewielkim formacie. System wyposażony jest w 4 wielofunkcyjne narzędzia do cięcia oraz frezowania, inteligentny system projekcji wideo, dwie kamery oraz Seeker System PRO, który automatycznie identyfikuje obrazy i ładuje odpowiednie pliki gotowe do natychmiastowego cięcia, a wszystko to bez interwencji operatora.

Zaawansowana innowacyjność

Podczas Viscomu nie zabraknie również cieszącego się powodzeniem, opatentowanego narzędzia DL45, z podwójnym ostrzem 45 °, które zostało poraz pierwszy zaprezentowane podczas targów FESPA w tym roku, natomiast już zdobyło pierwszą nagrodę jaką jest Printing United Alliance Pinnacle Award. Narzędzie DL45, o którym mowa jest klasą samą w sobie ponieważ podczas jednego przejścia tworzy gładkie cięcie pod kątem 90°, co skraca czas produkcji o połowę!

W przypadku materiałów o strukturze plastra miodu, nowe narzędzie DL 45 ° ułatwia cięcie w kształcie litery V i przekształca pomysły w rzeczywistość oszczędzając czas i energię. Dzięki opatentowanej technologii możliwe jest rozpoczęcie cięcia V w dowolym miejscu arkusza, ponieważ niezależne ostrza są sterowane elektronicznie, po to aby rozpocząć cięcie V wszędzie tam gdzie wymaga tego projekt.

To samo narzędzie DL 45° może być również używane w tradycyjnym trybie V-cut tylko z jednym ostrzem, co zapewnia maksymalną elastyczność i pełną kreatywność.

Ponadto na targach Viscom będzie można zobaczyć dodatkowo systemem cięcia Kombo SDC+ o szerokości 3200 mm. Model ten ukaże wielofunkcyjną, maksymalną elastyczność oraz wielkoformatowe wykończenie z użyciem różnorodnych materiałów. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się w POSach, opakowaniach, produktach promocyjnych, w oznakowaniach, banerach, flagach i  wielu innych. Wielonarzędziowa głowica tnąca umożliwia jednoczesne zamontowanie do 5 narzędzi i cięcie materiałów o wysokości do 120 mm.

Zapraszamy do odwiedzenia stoiska firmy Elitron podczas targów Viscom (Hala 8, stoisko C16) lub do kontaktu z nami.
Osoby kontaktowe: Urszula Gałuszka-Marzecka, tel. 601-437-999, e-mail: u.galuszka(at)lfp-industrial.pl lub Tadeusz Wilczek tel. 664-756-305, t.wilczek(at)lfp-industrial.pl.

Subscribe to our newsletter