Industrial solutions

Durst P5 TEX iSUB – z certyfikatem ECO PASSPORT

Atramenty sublimacyjne P5 Sublifix dla maszyny drukującej P5 TEX iSUB posiadają teraz dodatkowo certyfikat ECO PASSPORT by OEKO-TEX® dzięki czemu urządzenie jeszcze bardziej wpisuje się w podejście zgodne ze zrównoważonym rozwojem.

Technologia P5 TEX iSUB

Rozwiązanie Durst P5 TEX iSUB (zdobywające nagrodę EDP w roku 2022) którego technologia umożliwia zintegrowane utrwalanie w linii do bezpośredniego drukowania na tkaninach poliestrowych wyznacza kamień milowy dla druku sublimacyjnego i pozwala na wyeliminowanie jednego etapu w procesie produkcyjnym. Dzięki temu, że kalander jest zintegrowany, nie jest wymagana dodatkowa inwestycja ani powierzchnia. Redukcja czasu i kosztów produkcji oraz oszczędność energii do 50% w porównaniu do tradycyjnego procesu z zewnętrznym kalandrem, umożliwiają znaczny wzrost wydajności i obniżenie całkowitego kosztu posiadania dla użytkownika.

Technologia bezdotykowa iSUB zapewnia doskonałą spójność kolorów, a także ekstremalną ostrość szczegółów w obrazach i tekście, a także praktycznie eliminuje rozmycie kolorów. Co więcej, funkcja wielu rolek zapewnia dużą przewagę w obsłudze nośników, umożliwiając szybką zmianę nośnika przez jedną osobę.

ECO PASSPORT by OEKO-TEX®

Atramenty sublimacyjne P5 Sublifix posiadają teraz ECO PASSPORT by OEKO-TEX®.
OEKO-TEX® ECO PASSPORT to niezależny system certyfikacji chemikaliów, barwników i substancji pomocniczych stosowanych w przemyśle tekstylnym i skórzanym. Podczas wieloetapowego procesu każdy pojedynczy składnik produktu chemicznego został przeanalizowany pod kątem spełnienia wymogów ustawowych. Certyfikowane produkty są bezpieczne dla zdrowia ludzi i środowiska, mogą być wykorzystywane do odpowiedzialnej ekologicznie produkcji tekstyliów i są wymienione na liście Buying Guide OEKO-TEX®.

Zgodność atramentów sublimacyjnych z normą OEKO-TEX® STANDARD 100 zawsze była dla firmy DURST bardzo ważna, a dostępne teraz niezależne potwierdzenie ECO PASSPORT dla atramentów Sublifix P5 dodatkowo potwierdza, że urządzenie ma zredukowany wpływ na środowisko. Dodatkowo certyfikacja ta umożliwia klientom przyspieszony i zoptymalizowany kosztowo proces certyfikacji zarówno dla ich łańcucha produkcyjnego zgodnie z OEKO-TEX® STEP, jak i dla ich produktów końcowych zgodnie z OEKO-TEX® STANDARD 100.
Uzyskanie certyfikatu ECO PASSPORT dla atramentów P5 Sublifix jest zatem korzyścią ekonomiczną dla wszystkich klientów korzystających z tych atramentów.

Więcej informacji nt. Durst P5 Tex iSUB znajdziesz TUTAJ.

Subscribe to our newsletter