Industrial solutions

Ponad 5mln spalonych kalorii w Akcji Pomagamy #sPRINTem!

Dzięki Akcji Pomagamy #sPRINTem wsparcie otrzymało już dwadzieścioro sześcioro potrzebujących dzieci. Członkowie branży poligraficznej wspólnie spalili ponad 5 mln kcal przyczyniając się do wielu uśmiechów. A to jeszcze nie koniec pomocy!

Firma LFP Industrial Solutions dwa lata temu wdrożyła autorski program Pomagamy #sPRINTem, którego celem była popularyzacja wśród branży poligraficznej zdrowia, aktywności fizycznej, a także idei wspólnego spalania kalorii, a co najważniejsze pomagania dzieciom i młodzieży w lepszym starcie w przyszłe, dorosłe życie.

Każdego dnia wielu uczestników akcji rejestruje swoją aktywność sportową, a osoba, która w danym miesiącu spali najwięcej kalorii otrzymuje tytuł „Wzorowego Pomagacza”. Tym samym firma LFP Industrial Solutions przekazuje każdego miesiąca dedykowane środki finansowe dla dzieci na poszerzanie ich wiedzy oraz rozwój zdolności.

Branża poligraficzna Pomaga #sPRINTem

Wspólnie przez dwa lata trwania Akcji spalono ponad 5mln kalorii! Biorących udział nie odstrasza żadna pora roku ani żadna pogoda, a kalorie nabijają w różnych dyscyplinach m.in. bieganie, jazda na rowerze, trening na siłowni, pływanie, wędrówki górskie, ale także podczas spaceru z rodziną, znajomymi czy też po prostu z pupilem. 42 035 – to największa ilość kalorii spalona przez jedną osobę podczas jednego miesiąca. Z kolei rekordzista, który ćwiczył miesiąc w miesiąc spalił z nami przez cały rok, aż 241 799 kalorii! Co ciekawe pośród osób rejestrujących swoje sportowe zmagania można było dostrzec również talent artystyczny w postaci robienia świetnych zdjęć z treningów.

Dzielenie się dobrem

W minionym roku firma LFP Industrial Solutions wsparła finansowo nie tylko wychowanków z Fundacji ESPA, ale także pomoc otrzymały ukraińskie dzieci z pieczy zastępczych przybyłe podczas trwającej wojny, a także firma przekazała środki finansowe na rozwój edukacji dla dzieci z Domu Dziecka im. J. Korczaka w Darłowie.
Decyzją zarządu Akcja Pomagamy #sPRINTem będzie również aktywna w roku 2023 roku.
Jak komentuje Maciej Bizoń, Prezes Zarządu LFP Industrial Solutions: „Po raz kolejny postanowiliśmy kontunuować Akcję Pomagamy #sPRINTem ponieważ wierzymy, że pomoc i działania na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci przyczyniają się do ich lepszego startu w przyszłość.
Jak dodaje Marcin Wójcik, Wiceprezes Zarządu LFP Industrial Solutions: „Dziękujemy każdej osobie, która czynnie uczestniczy w Akcji lub wystarczy, że ciepło o niej myśli. Dodatkowo w tym roku chcemy spalić jeszcze więcej kalorii, a dla Wzorowych Pomagaczy przewidujemy nie tylko nadanie honorowego tytułu, ale również drobny upominek przypominający o idei wsparcia prosto z serca.

Więcej szczegółów nt. dołączenia do Akcji Pomagamy #sPRINTem 2023 można znaleźć tutaj.

Subscribe to our newsletter