Industrial solutions

TFP – stały rozwój, nowoczesna wizja

TFP to bez wątpienia jedno z najważniejszych miejsc na poligraficznej mapie Polski, jeśli chodzi o produkcję tektury litej, falistej oraz opakowań. Firma w dalszym ciągu dynamicznie rozwija się, oferując swoim klientom rozwiązania najwyższej jakości. Stało się to możliwe dzięki ciągłemu wdrażaniu innowacji oraz najnowocześniejszych technologii.

Trzy dekady sukcesów

W ubiegłym roku firma TFP świętowała trzecią dekadę swojego funkcjonowania zarówno na wielkopolskim, jak i ogólnokrajowym rynku. Przez ten czas z niewielkiego rodzinnego przedsiębiorstwa, przekształciła się w jednego z największych graczy krajowego rynku opakowań, posiadającego oddziały z najnowocześniejszymi liniami produkcyjnymi w aż trzech lokalizacjach – podpoznańskim Kórniku, Śremie oraz Babimoście. Jak podkreślają sami właściciele, źródłem długoletniego sukcesu firmy jest przede wszystkim elastyczność i wysoka zdolność adaptacyjna do zmieniających się warunków. W bogatym portfolio TFP znajdziemy opakowania dedykowane wielu segmentom, takim jak branża e-commerce, sieci handlowe, rozwiązania do pakowania warzyw, owoców, mięs oraz drobiu i wiele innych. Oprócz wytwarzania trzech rodzajów tektury falistej oraz najwyższej jakości opakowań, TFP oferuje swoim klientom także usługi związane z drukiem fleksograficznym, offsetowym oraz od niedawna cyfrowym.

Ploterowa rewolucja

To właśnie do nowo uruchomionej cyfrowej linii produkcyjnej TFP zdecydował się na zakup plotera Elitron TAV-R, dostarczonego przez LFP Industrial Solutions. Ten rewolucyjny model to prawdziwie nowoczesne urządzenie na miarę współczesnych czasów, które w dalszym ciągu pozostaje niezrównanym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o najwyższą produktywność w połączeniu z zaawansowaną automatyzacją pracy. Jakie były najistotniejsze kryteria, którymi kierowała się firma TFP przy wyborze właśnie tego urządzenia do cięcia? „Najważniejsza była dla nas produktywność, którą testowaliśmy na podobnych urządzeniach oferowanych obecnie na rynku przez innych dostawców. W ramach testów każdy z nich otrzymał trzy pliki, przy których mierzony był czas liczony od momentu rozpoczęcia procesu, aż po jego całkowite zakończenie” – mówi Yousif Al-Faisal (Juko) pełniący stanowisko Head of the Digital Technologies Department. „Zwracaliśmy również uwagę na ilość czynności, którą ma do wykonania operator podczas cięcia i bigowania. Tutaj Elitron okazał się zdecydowanym liderem. Ponadto, niezwykle istotne było dla nas, aby proces uruchomienia produkcji po ewentualnym jego wstrzymaniu był jak najkrótszy. Także w tym przypadku, Elitron ponownie okazał się być ponad konkurencją. Wznowienie produkcji nastąpiło w niezwykle krótkim czasie i wszystko odbyło się w prosty sposób.”

Partnerstwo ponad wszystko

Od pierwszej w Polsce instalacji wszechstronnego plotera Elitron TAV-R minął niespełna rok. Jak TFP – producent tektury i opakowań opisuje swoje wrażenia z użytkowania tego urządzenia? Nabyty przez nas ploter charakteryzuje się idealną jakością i precyzją cięcia, a dodatkowo urządzenie ma zdecydowanie większą przewagę nad konkurencją w podawaniu i odbieraniu materiałów. Jego jakość doceniają także klienci, którzy nie mają żadnych uwag. Wartością dodaną maszyny są również niskie koszty związane z eksploatacją i konserwacją narzędzi – twierdzi Yousif Al-Faisal (Juko), który niezwykle pozytywnie ocenia także współpracę z dostawcą plotera: „Zawsze ceniliśmy działania oparte na zasadzie pełnego partnerstwa i w przypadku LFP Industrial Solutions nasza współpraca była i jest po prostu rewelacyjna. Doceniamy także podejście samego producenta urządzenia, który zawsze starał się odpowiedzieć na nasze potrzeby i w pełni dostosował maszynę do naszych wymagań”.

Subscribe to our newsletter