Industrial solutions

Wystarczy 29 minut dziennie, aby spłacić maszynę Durst TAU 330 RSCi!

Firma LFP Industrial Solutions dostarcza przemysłowe rozwiązania m.in. do cyfrowego druku etykiet. Maszyny z serii TAU RSCi idealnie sprawdzają się w średnich i dużych nakładach drukarń produkujących w technologii zarówno cyfrowej jak i fleksograficznej. Najmłodsze z urządzeń serii TAU obecnie rewolucjonizuje rynek etykiet.

Segment druku etykiet jest na zaawansowanym etapie transformacji i wciąż rozwija się w bardzo szybkim tempie. Rozwój ten dotyczy nie tylko Europy, ale można go również zaobserwować na poziomie światowym. Głównym powodem jest to, że dzisiejsze cyfrowe systemy produkcyjne są na niezwykle wysokim poziomie pod względem jakości i oferują bardzo konkurencyjne całkowite koszty posiadania. Właśnie dlatego w dzisiejszym kontekście coraz więcej klientów przenosi zadania z druku konwencjonalnego na cyfrowy i zastępuje maszyny fleksograficzne maszynami drukującymi z serii TAU.

Wizją producenta przemysłowych rozwiązań poligraficznych, marki Durst było stworzenie urządzeń, które nie tylko mają na celu zmniejszenie kosztów materiałów eksploatacyjnych, ale również oferują wysokowydajną produkcję. Co istotne, etykiety charakteryzują się najwyższą jakością oraz spójnością kolorów, co w przypadku powtarzających się zleceń jest kluczowe.

Cyfrowy druk etykiet na najwyższym poziomie

Najnowszym członkiem platformy TAU RSC jest TAU RSCi. Dostępna w szerokościach druku 330, 420 lub 510 mm drukarka wykorzystuje technologię inkjet UV. Maszyna jest zaprojektowana dla zadań średnio- i długoseryjnych, ale jest również w stanie wykonywać w najbardziej ekonomiczny sposób zlecenia krótkoseryjne.

Maszyna posiada konstrukcję sprzyjającą dużej obciążalności produkcyjnej, którą cechują: druk na rolach o średnicy ponad 1m, automatyczny i bezobsługowy system czyszczenia głowic, możliwość rozbudowy do szerokości druku do 420 oraz 510mm, a także prędkość produkcyjna 100m/min. z zachowaniem stałej gęstości optycznej kolorystyki. Bardzo istotny przy produkcji długich zleceń oraz przy specjalnych aplikacjach jest fakt, że maszyny serii RSCi mogą być wyposażone w jedną lub dwie konwencjonalne, rotacyjne stacje fleksograficzne dla aplikacji bieli lub lakieru. Zintegrowany duży stół inspekcyjny zapewnia miejsce do kontroli wizualnej. TAU RSCi standardowo posiada cylinder chłodzący, aby zagwarantować stabilny druk nawet na najcieńszych podłożach. Maszyna może zostać wyposażona w biel o wysokim kryciu oraz w dodatkowe kolory zgodne z 95% tabelą Pantone.

Nie da się ukryć, że platforma Durst TAU łączy w sobie najwyższą w swojej klasie jakość druku z ekonomiczną inwestycją i funkcją oszczędzania. Model ten zapewnia maksymalną redukcję ilości zużycia atramentu oraz energii przy minimalnej ilości odpadów produkcyjnych, a także zoptymalizowaną obsługę. Już tylko 29 min dziennej pracy w 5-dniowym tygodniu pracującym wystarczy, aby spłacić system DURST TAU 330 RSCi wyposażony w kolory CMYK + biały. Maszyna staje się w pełni bezkosztowa ponieważ zakup urządzenia, oprócz rocznej gwarancji obejmuje również 4-letni kontrakt serwisowy. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu LFP Industrial Solutions (label@lfp-industrial.pl).

Subscribe to our newsletter