Industrial solutions

Polskie Dni w Brixen z technologią Durst

LFP Industrial Demo Day, czyli polskie dni w siedzibie koncernu Durst w Brixen, już za nami. Wydarzenie zorganizowane w niezwykłej pod względem architektonicznym siedzibie włoskiego producenta, przyciągnęło imponującą liczbę Gości, którym zaprezentowano najnowszą technologię druku cyfrowego wraz z całą fabryką.

Siedziba Durst mieści się w przepięknej scenerii Południowego Tyrolu, jednak nawet malownicza lokalizacja ani wiosenna aura, nie odwróciła uwagi uczestników od najważniejszego celu spotkania, czyli prezentacji najnowszych rozwiązań włoskiej marki. „Polskie Dni otwarte w Brixen okazały się doskonałą okazją do bliższego zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami Durst. Szerokie portfolio maszyn, drukujących z dużą prędkością i oczywiście w najwyższej jakości, wraz z oferowanym przez Durst oprogramowaniem stanowi obecnie najbardziej efektywne i kompleksowe rozwiązanie produkcyjne dla każdego typu producenta grafiki” – mówi Tadeusz Wilczek, Account Manager w LFP Industrial Solutions.

Technologia na najwyższym poziomie

Podczas całodniowej prezentacji, wszyscy uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z maszynami hybrydowymi P5 350 oraz P5 350 HS Automat przeznaczonymi do druku na roli i na płasko, które obecnie znajdują się w ścisłej światowej czołówce najlepszych systemów druku UV na rynku produktów z tektury falistej. Włoski producent przedstawił także swoje najnowsze osiągnięcie, czyli prawdziwie rewolucyjny model Durst P5 500. Jest to obecnie najbardziej wydajna, 5-metrowa maszyna wielkoformatowa wyposażona w technologię utwardzania tuszu LED. Spore wrażenie na Gościach zrobiło urządzenie P5 TEX iSUB, czyli maszyna drukująca na tekstyliach z roli na rolę ze zintegrowaną jednostką utrwalającą w linii. Termin iSUB oznacza sublimację inline, czyli utrwalanie kolorów w ciągu produkcyjnym. Rozwiązanie to eliminuje indywidualne etapy pracy, co przekłada się na zwiększoną wydajność, a urządzenie wymaga obsługi zaledwie jednego operatora.

Jeszcze więcej zaskakujących prezentacji

W trakcie LFP Industrial Demo Day znalazło się miejsce nie tylko dla najnowszych technologii druku. cyfrowego. Jak powszechnie wiadomo, sercem tych urządzeń jest oprogramowanie, dlatego włoski producent poświęcił sporo czasu na prezentację autorskiego systemu Durst Workflow, będącego kompleksową platformą oferującą ogrom możliwości w zakresie w pełni zautomatyzowanego zarządzania drukiem na wszystkich jego etapach. Podczas wydarzenia widzowie mieli możliwość obejrzenia pokazu online z Demo w Lienz, na którym zaprezentowano maszynę drukującą Durst WT 250 wykorzystującą rozwiązanie Durst Water Technology pozwalające na osiągnięcie najwyższej jakości druku przy użyciu wodnych atramentów.

Tegoroczne Polskie Dni w Brixen okazały się niezwykle cenne nie tylko z powodu możliwości obejrzenia innowacyjnych rozwiązań Durst „w akcji”, lecz przede wszystkim dzięki wyjątkowej i niezwykle inspirującej biznesowej atmosferze, o którą zadbali zarówno organizatorzy, jak i wszyscy uczestnicy wydarzenia. „Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu naszym Klientom, którzy chętnie dzielili się ciekawymi spostrzeżeniami o obecnej kondycji rynku, jak również nie szczędzili dobrych rad na przyszłość, a to najcenniejsze wskazówki. Jesteśmy przekonani, że wydarzenia takie jak Polskie Dni otwarte w Brixen to nie tylko solidna dawka wiedzy i inspiracji, lecz to także najlepsza droga do wspólnego rozwoju, czego życzymy wszystkim naszym Gościom” – podsumował Marcin Wójcik, Wiceprezes LFP Industrial Solutions.

 

Subscribe to our newsletter