Industrial solutions

ANRO patrzy w przyszłość.

Współczesna branża poligraficzna to nie tylko coraz bardziej nowatorskie technologie, lecz także zmieniające się potrzeby konsumentów. Żyjemy w czasach, w których praktycznie wszystkie drukarnie muszą nadążyć za zmieniającymi się rynkowymi trendami. Obecnie coraz większa liczba zleceniodawców oprócz wysokiej jakości i szybkości realizacji, oczekuje przede wszystkim niewielkich, personalizowanych nakładów. Z pewnością wielu właścicieli drukarni zadaje sobie pytanie jak sprostać tym wymaganiom. Jedną z odpowiedzi jest trzymanie ręki na pulsie technologii i stawianie na innowacyjne rozwiązania, czego idealnym przykładem może być działalność drukarni ANRO z Zawiercia, która zainwestowała w rozwiązanie Tau 330 RSC marki Durst.

Nie da się ukryć, że czasy niskich nakładów stały się równie pożądane jak i dużych. Dotyczy to także drukarń zajmujących się drukiem etykiet, które coraz bardziej zyskują na znaczeniu na poligraficznym rynku. Kluczem do sukcesu współczesnych drukarni jest przede wszystkim elastyczność w dostosowaniu się do wszelkich potrzeb nawet najbardziej wymagających klientów. Producenci zwiększają swój asortyment, a w ich ofercie często pojawiają się produkty sezonowe. Coraz bardziej istotnymi dla wielu z nich stają się krótkie serie zamówień o jak najkrótszym czasie realizacji, co znacząco przekłada się na szybkość dostarczenia końcowego produktu do klienta. Spore znaczenie dla drukarni mają także zmieniające się przepisy oraz w przypadku wysokich nakładów, koszty utrzymywania stoków etykiet, a także ich utylizacji.

Zawsze najnowocześniejsze rozwiązania

Drukarnia ANRO to rodzinna firma, która od momentu swojego powstania (w połowie lat 80) może poszczycić się nie tylko imponującym doświadczeniem, lecz przede wszystkim wszechstronnością. Dzięki swojej wieloletniej działalności zyskała miano czołowego polskiego producenta oznaczeń bezpieczeństwa oraz systemów identyfikacji wizualnej. Oprócz tego specjalizuje się w nośnikach reklamowych realizowanych nawet na najbardziej nietypowych materiałach. Od 1996 domeną ANRO jest także fleksodruk wykorzystywany przy tworzeniu wysokiej jakości etykiet ekskluzywnych i premium dedykowanych branży farmaceutycznej, spożywczej oraz alkoholowej.

Praktycznie od samego początku swojego funkcjonowania, jednym z głównych priorytetów drukarni było i jest inwestowanie w najnowocześniejsze rozwiązania. „ANRO podąża za zmieniającymi się trendami i wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów. Inwestując w najnowocześniejsze rozwiązania druku cyfrowego wiemy, że mogą one w doskonały sposób odpowiedzieć na ich potrzeby” – mówi związany z drukarnią od ponad dwóch dekad Janusz Hada, Dyrektor Wydziału Fleksodruku, który podkreśla także znaczenie skutecznej komunikacji z klientami. „Naszych zleceniodawców interesuje przede wszystkich efekt końcowy. Dlatego też do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, starając się być dla naszych klientów pomocnymi doradcami. Zawsze preferujemy bezpośredni kontakt – staramy się w pełni „poczuć” produkt i wiedzieć dokładnie na czym zależy jego producentowi.” Co ważne drukarnia ANRO dba o zrównoważony rozwój nie tylko wdrażając technologię, która ma najmniejszy wpływ na środowisko, ale również posiada w swoim portfolio szeroką gamę materiałów ekologicznych, w tym również z recyklingu.

Bogata linia produkcyjna „pod jednym dachem”

Druk różnorodnych etykiet samoprzylepnych, począwszy od najprostszych, a skończywszy na najbardziej złożonych wzorach, wymaga odpowiednich narzędzi. ANRO może poszczycić się bogatą linią produkcyjną (3 linie produkcyjne flexo do 10 kolorów – w tym maszyna z technologią LED, 1 linia cyfrowa, 1 linia do uszlachetniania, 2 zespoły sitodrukowe, zespół hot stampingu), co pozwala na tworzenie szerokiego wachlarza etykiet z wszelkimi uszlachetnieniami, których może sobie zażyczyć klient. W ofercie drukarni znajdziemy druk za pomocą farb UV oraz wodnych, lakierowanie i laminowanie, druk od strony kleju, czyli odwracanie wstęgi, srebrzenie lub złocenie metodą cold stamping, tłoczenie, sztancowanie i perforowanie rotacyjnym wykrojnikiem magnetycznym czy też arkuszowanie. Wszystkie te technologie dostępne są na miejscu „pod jednym dachem” drukarni. Niezaprzeczalnym atutem jest kilka linii produkcyjnych zdolnych obsłużyć nakłady w różnych wielkościach.

Jednym z przełomowych momentów w działalności ANRO było wzbogacenie parku maszynowego drukarni w 8-kolorową maszynę Tau 330 RSC marki Durst. Jej zakup w grudniu 2021 był efektem współpracy z LFP Industrial Solutions. Urządzenie to posiada praktycznie wszystko, czego potrzebuje nowoczesna, cyfrowa drukarnia etykietowa, oferując rewelacyjny stosunek najwyższej jakości do ceny. Za sprawą możliwości rozbudowy, stanowi także idealną inwestycję na przyszłość. Zdaniem Janusza Hady, w przypadku urządzenia Durst niezwykle istotne jest także odpowiednie odwzorowanie barw. „Zapewniamy naszym klientom pewność co do spójności i stabilności kolorów, dlatego ważna jest dla nas zgodność z kolorami Pantone. Dzięki technologii Durst jesteśmy w stanie osiągnąć pokrycie praktycznie na poziomie 98%.”

Tau 330 RSC to jeden z najbardziej interesujących modeli w katalogu włoskiego producenta, który od dnia swojej premiery zdobywa coraz większe rzesze zadowolonych użytkowników.

Subscribe to our newsletter