Industrial solutions

Koenig & Bauer oraz Durst Group wspólnie rozwijają potencjał w ramach Joint Venture

Koenig & Bauer i Durst Group zobowiązały się do dalszego rozwijania potencjału badawczo-rozwojowego w spółce joint venture, którą założyły prawie pięć lat temu, aby wykorzystać znaczące możliwości w segmencie tektury falistej. Założycielska spółka Koenig & Bauer Durst GmbH rozszerzy swoją działalność w Redebuel w Niemczech.

Koenig & Bauer Durst jest światowym liderem na rynku cyfrowych, arkuszowych maszyn drukujących typu single-pass wraz z oprogramowaniem dedykowanych tekturze falistej, a także branży opakowaniowej. Dzięki wykorzystaniu know-how spółek założycielskich, firma jest w stanie zaoferować doskonałe portfolio maszyn do druku cyfrowego, które obejmuje systemy CorruJET i Delta SPC 130 dla rynków tektury falistej, a także wspólnie opracowaną maszynę VariJET 106 dla rynku opakowań składanych. Urządzenia wykorzystują technologię wodnych atramentów bezpiecznych dla żywności, które spełniają wszystkie wymagania prawne.

Robert Stabler, który kieruje spółką joint venture od jej powstania, ustąpi ze stanowiska dyrektora zarządzającego. Jego następcą zostanie Daniel Velema, który dołączy do Koenig & Bauer Durst w lutym 2024 r. Daniel Velema ma szerokie doświadczenie w branży poligraficznej oraz doradztwie w zarządzaniu, a także zajmował różne stanowiska kierownicze wyższego szczebla. Na swoim ostatnim stanowisku był dyrektorem generalnym ds. przygotowania do druku w XSYS Global, wiodącym dostawcy form drukarskich, tulei i sprzętu do przygotowania do druku dla branży opakowaniowej.

Jak komentuje Daniel Velema: „Naprawdę nie mogę się doczekać dołączenia do firmy Koenig & Bauer Durst. Firmy założonej przez dwóch pionierów technologii na rynku druku i opakowań, która cieszy się coraz większą obecnością w branży. Drukarnie oraz przetwórcy tektury falistej i opakowań składanych w dalszym ciągu cyfryzują swoje środowisko produkcyjne, aby zwiększyć wydajność, elastyczność i zapewnić lepszą obsługę markom i handlowi detalicznemu. W dłuższej perspektywie prowadzi to do znacznych redukcji kosztów. Oferta maszyn, oprogramowania i usług firmy Koenig & Bauer Durst jest dobrze przygotowana, aby wspierać i przyspieszać wdrożenia u naszych kontrahentów. Nie mogę się doczekać współpracy z klientami, partnerami i dostawcami”.

Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Durst Group, skomentował: „Z niecierpliwością czekamy na powitanie Daniela Velema w Koenig & Bauer Durst, który poprowadzi firmę do kolejnych etapów rozwoju. Widzimy ogromną szansę na znaczny wzrost w ciągu najbliższych kilku lat. Solidne fundamenty zostały stworzone wraz z pomyślnym wprowadzeniem na rynek VariJET 106, najbardziej produktywnej maszyny cyfrowej do tektury falistej na rynku, co także widać po instalacjach naszych urządzeń w jednych z najbardziej innowacyjnych i przyszłościowych firm produkujących tekturę falistą na świecie. Robert Stabler odegrał kluczową rolę w rozwoju i kierowaniu zespołem joint venture, który opracował wysokiej klasy systemy do w pełni zautomatyzowanej produkcji na skalę przemysłową. Chcemy podziękować Robertowi Stablerowi za przekształcenie wspólnego przedsięwzięcia od pomysłu w prężną, samodzielną firmę”.

Ralf Sammeck, Członek Zarządu Koenig & Bauer i Dyrektor Generalny Segmentu Arkuszowego, powiedział: „Natchnienie obu firm tworzących wspólne przedsięwzięcie stale rośnie. Połączenie naszych mocnych stron napędza cyfryzację w branży opakowań. Bazując na początkowych fundamentach, zwiększamy nasze możliwości w naszym centrum badawczo-rozwojowym w Radebeul, siedzibie dywizji Koenig & Bauer Sheetfed. Aby przenieść wspólne przedsięwzięcie na jeszcze wyższy poziom mianowaliśmy Daniela Velemę na nowego dyrektora zarządzającego, który obejmie stanowisko w lutym”.

Robert Stabler skomentował: „Kierując spółką joint venture przez prawie pięć lat, jestem dumny, że mogłem kierować zaangażowanym zespołem profesjonalistów i ugruntować pozycję prawdziwej siły w branży. Fakt, że nasze dwie spółki-matki – Koenig & Bauer i Durst, dwaj giganci w branży opakowań i poligrafii – zaangażowały się w dalsze działania badawczo-rozwojowe, mówi wiele o pozytywnym wpływie, jaki wywarło znaczące zwiększenie naszej obecności na rynkach tektury falistej i opakowań składanych. Są one gotowe do transformacji cyfrowej – mamy rosnącą bazę klientów, która to potwierdza”.

A także dodał: „Dziękuję wszystkim pracownikom, partnerom oraz klientom, dzięki którym spółka się rozwinęła i ugruntowała jako preferowany partner na całym świecie. Wraz z Danielem Velma nastąpi kolejny wzrost, co, jestem pewien, doprowadzi do dalszych sukcesów w nadchodzących miesiącach i latach”.

Subscribe to our newsletter