Industrial solutions

DURST P5 PACK SERIES – cyfrowy druk na tekturze falistej

Durst Group, wiodący producent technologii cyfrowego druku przemysłowego rozszerza portfolio urządzeń z serii P5 o model P5 350 HS PACK, w pełni zautomatyzowane rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego druku displayów i opakowań z tektury falistej.

P5 350 HS PACK łączy w sobie dobrze znaną wszechstronność hybrydowego systemu P5 z możliwością druku na szerokiej gamie materiałów stosowanych na rynku rozwiązań typu POP/POS oraz w handlu detalicznym. Dzięki temu urządzeniu Durst po raz kolejny ustanawia nowy standard w zakresie jakości i wydajności. „Modułowa konstrukcja platformy technologicznej P5 umożliwia rozwijanie nowych produktów do szerokiego zakresu zastosowań. Dostrzegamy potrzeby rynku i uwzględniamy je w naszym procesie rozwoju” – podkreśla Andrea Riccardi, Head of Product Management, Graphics at Durst. „P5 350 HS to kolejny efekt naszego podejścia zorientowanego na klienta, który poszerza nasze portfolio urządzeń z serii P5.”

Maksymalna wydajność druku na tekturze falistej

Seria P5 PACK wyposażona jest we wszystkie funkcje umożliwiające wydajny druk tektury falistej. Innowacyjny system prowadnic materiału i rolek dociskowych ma na celu ułatwienie produkcji, z kolei zautomatyzowane uchwyty do tektury falistej zapobiegają kolizjom między głowicami, a podłożem. Regulacja szerokości i wysokości odbywa się automatycznie poprzez wybór mediów w oprogramowaniu, co znacznie skraca czas konfiguracji.

Ponad to wydajny system próżniowy zwiększa siłę ssania na taśmie drukującej nawet o 40% w porównaniu do konwencjonalnych systemów. Oznacza to, że nawet ciężkie i odkształcone tektury faliste mogą zostać odpowiednio dociśnięte i zadrukowane. Seria P5 PACK zawiera także sterowaną czujnikiem funkcję Multitrack 6, która umożliwia za pomocną ręcznego podawania równoległy, niezależny druk do 6 arkuszy tektury falistej.

Automatyzacja procesów produkcyjnych

Począwszy od oprogramowania do tworzenia plików do druku, aż do procesu wykańczania, automatyzacja procesów produkcyjnych odgrywa niezwykle istotną rolę. Aby zmaksymalizować potencjał produkcyjny systemu drukującego, seria P5 PACK, podobnie jak wszystkie platformy drukujące z rodziny P5, może zostać wyposażona w autorskie oprogramowanie Durst Workflow Rip/Color Management oraz Durst Analytics.

W tym przypadku możliwe jest także połączenie P5 350 HS PACK z technologią Durst Automat MT. Dzięki nowemu rozwiązaniu do automatycznego podawania i układania płyt, możliwe jest równoległe przetwarzanie do 4 pasów. Durst Automat MT w pełni współpracuje z funkcją Multitrack 6 w zestawie P5 350 HS PACK. Precyzyjnie ruchy elementów ssących, w połączeniu ze wzmocnioną listwą nadmuchową i szczotką zapewniającą czystą i szybką separację mediów nawet w przypadku trudnych arkuszy z tworzywa sztucznego czy cienkich podłoży.

Ciągłą i stabilną produkcję zapewniają sterowane pneumatycznie klapy, które zapobiegają przesuwaniu się materiałów podczas procesu załadunku i rozładunku. Cały proces druku jest na bieżąco monitorowany przez system kamer. Stoły podające i odkładające również zostały udoskonalone, aby zapewnić płynny transport ekspozytorów lub tektury falistej.

Dzięki technologii Durst Automat MT możemy ustawiać różne poziomy automatyzacji – począwszy od 3/4, aż do pełnej. Dzięki temu możemy zwiększyć produktywność naszych klientów, podnosząc ją na zupełnie nowy poziom” – zapewnia Christian Harder, Vice President Sales w Durst Group.

Nowe tusze na pokładzie

W ramach serii P5 PACK, firma Durst wprowadza także nowy zestaw tuszy, dedykowany specjalnie do wymagań druku displayów i opakowań. LUVERA LED charakteryzuje się niskim poziomem zapachu i wysoką odpornością na ścieranie. Dzięki temu producent uzyskał jeszcze szerszą gamę kolorów, aby zapewnić displayom i opakowaniom wysoki poziom wyrazistości barw. Tusze LUVERA LED są również zgodne ze standardami IKEA i IOT-Mat i są efektem holistycznego programu rozwoju tuszy, zapoczątkowanego przez firmę Durst w ostatnich latach. Dzięki temu portfolio LFP Industrial Solutions, autoryzowanego dystrybutora marki Durst w 2024 roku zwiększy się, oferując jeszcze szerszy zakres zastosowań w odpowiedzi na wymagania rynku.

Dostępność serii P5 PACK planowana jest na Q3 2024.

Subscribe to our newsletter