Industrial solutions

Rozwój z odpowiednim doborem technologii

Wysoka jakość wykańczania jest absolutnie kluczowa dla sukcesu każdego projektu zarówno na rynku druku wielkoformatowego jak i w branży opakowań. Jeśli materiał nie jest dokładnie przycięty na wymiar lub cięcie jest złej jakości może to narazić całość projektu na niepowodzenie.

Dlatego inwestycje w wysokiej jakości, zautomatyzowane, cyfrowe stoły do cięcia i frezowania powinny mieć ogromne znaczenie dla twórców szyldów, reklam czy opakowań, w tym standów i POS’ów. Odpowiednio dopasowane urządzenie może zaoszczędzić znaczną ilość czasu podczas produkcji, a także ograniczyć niepotrzebne odpady co z kolei przekłada się na oszczędności w ogólnych kosztach związanych z obsługą konkretnego zlecenia.

Takimi właśnie rozwiązaniami może poszczycić sie włoska marka Elitron, której renomowanym dystrybutorem w Polsce jest firma LFP Industrial Solutions.

Ponad 25 patentów, 100 unikatowych i oryginalnych rozwiązań, przekroczona liczba 2800 instalacji na całym świecie w ponad 30 branżach. Dziś Elitron to firma symbolizująca włoski geniusz, zdolna do odkrywania nowych granic i patrzenia poza wszelkie horyzonty.

Jak komentuje Grzegorz Błażkowski, Account Manager w firmie LFP Industrial Solutions, odpowiedzialny za sprzedaż w/w rozwiązań: „Elitron specjalizujący się w automatyzacji i zrobotyzowaniu cięcia, ściśle współpracując ze swoimi klientami, dąży w swych rozwiązaniach do maksymalnej precyzji, produktywności i wydajności. Inwestowanie w najnowszą technologię oznacza, że nasi klienci są w czołówce swojej działalności, mogąc zaoferować klientom najszerszą gamę produktów i rozwiązań w najkrótszym czasie produkcji.” I jak dodaje: „Bardziej niż kiedykolwiek produkcja „na czas” jest kluczowa do zabezpieczenia istniejącego lub nowego biznesu. Zadania stają się coraz bardziej spersonalizowane i krótsze, a elastyczność ma podstawowe znaczenie, dlatego cyfrowe cięcie jest koniecznością”.

Czym charakteryzują się stoły, które są bezkonkurencyjne na rynku?

Poza oczywistą precyzją cięcia istotne znaczenie ma sama budowa maszyn. Sztywna, o monolitycznej konstrukcji rama, zapobiega drganiom, które nie są przenoszone dalej na narzędzie, co z kolei zapewnia dokładność cięcia oraz równe i gładkie krawędzie wycinanego lub frezowanego materiału.

Kolejną cechą wyróżniającą stoły tnące Elitron jest zastosowany w nich system podsysu powietrza, którego zadaniem jest uniemożliwienie samoczynnego przesunięcia się obrabianego materiału podczas pracy głowicy tnącej. Dodatkowo, firma Elitron może pochwalić się największym podziałem systemu podsysu na mniejsze sekcje. Oznacza to, że system działa tylko dla tej powierzchni stołu, na której aktualnie leży obrabiany materiał. Ma to również wymierną korzyść w oszczędności energii jak i redukcji hałasu (skąd inąd i tak cichych pomp).

Większość stołów z oferty firmy Elitron wyposażona jest w inteligentne systemy wizyjne umożliwiające automatyczną, cyfrową identyfikację znaków referencyjnych jak i obrabianych obrazów, co znacznie ułatwia pracę operatorom, również ograniczając koszty i czas produkcji.

Wiodącą grupą maszyn są modele z serii Kombo TAV, swoiste „kombajny produkcyjne”.  Są to wielomodułowe stoły, w skład których wchodzi m.in. innowacyjny i zintegrowany system załadunku (Elitron Feeding System – który pobiera, wyrównuje i układa arkusze do dalszej obróbki), system odczytu danych (ruchoma kamera od dołu stołu) oraz system rozładunku („AiroPanel” – unikatowa technologia odbioru pociętego arkusza za pomocą płyty z podsysem, która bez deformacji odkłada obrobiony materiał w idealnie równych stosach. Rozwiązania te, wpięte do głównego systemu produkcyjnego firmy, pełnią automatyzację produkcji, redukując koszty i zapewniając nieprzerwany przepływ pracy.

Dla mniej zautomatyzowanych prac, dla prac wymagających częstej zmiany obrabianego materiału jak i sposobu cięcia, ale z zachowaniem wysokiej jakości, prędkości i wygody obsługi, firma ELITRON posiada cały szereg stołów z rodziny Kombo i Spark. Można je indywidualnie konfigurować pod kątem wymiarów i wyposażenia, dopasowując do potrzeb i charakteru pracy Zamawiającego. W ofercie firmy Elitron są stoły ze stałym lub ruchomym blatem roboczym (pasem transmisyjnym), stoły z pojedynczą lub podwójną bramownicą i głowicą tnącą, jak np. Kombo TH. W tym typie stołu występują dwie niezależnie pracujące bramownice, każda z własną głowicą tnącą, która może być wyposażona maksymalnie w 5 różnych narzędzi. Niezależne oprogramowanie do każdej głowicy umożliwia wykonywanie w tym samym czasie dwóch różnych prac, różnymi narzędziami, na różnych materiałach o różnej grubości.  Gwarantuje to dużą elastyczność i wydajność pracy.

Aby wspomóc dostawę obrabianego materiału, firma Elitron posiada dodatkowe urządzenia peryferyjne, jak np.  REVERSA (urządzenie do obracania arkuszy o 180°) oraz różnego typu rozwijacze do materiałów w rolkach.

To nie wszystkie funkcjonalności oraz możliwe dostępne opcje. Warto odwiedzić naszą firmę w Centrum Demonstarcyjnym we Wrocławiu, gdzie na miejscu można zapoznać się z rozwiązaniami. Prosimy wysłać wiadomość e-mail, a odezwiemy się celem omówienia spotkania.

Więcej szczegółów o maszynach z portfolio Elitron znajduje się tutaj.

 

Subscribe to our newsletter